П`ятниця, 19.04.2024, 05:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Шрамківська ЗОШ І-ІІІ ст.

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 160
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Шкільна бібліотека


Розклад роботи шкільної бібліотеки:

Щодня з 8.30 до 17.30

Остання пятниця  місяця – санітарний день

Ми Вас чекаємо!

Керує бібліотекою – Даценко Лариса Анатоліївна

е-mail:Larisa datsenko@mail.ru

Основними завданнями бібліотеки є:

-        -   Гуманізація виховного процесу, що виражається в створенні умов для всебічного розвитку особистості і для спонукання її до самоаналізу, самооцінки, розвитку, самовиховання;

-         -  Підтримка та укріплення шкільних традицій, що сприяють створенню загальношкільного колективу;

-        -   Пріоритетним напрямком роботи бібліотеки є підвищення інформаційної, виховної, пізнавальної, культурологічної та навчальної функції;

 

-          - Регламентування роботи відповідно до державних документів про бібліотечну справу в Україні;

-        -   Орієнтування в роботі з фондом на примноження збереження і максимальне використання саме української літератури;

-        -   Створення умов для відкритості фондів і оперативного повідомлення читачів про зміст наявного фонду та нових надходжень;

-          - Ведення масової та індивідуальної роботи з популяризації української книги.

    Реалізуючи ці напрями, бібліотекар використовує виховний потенціал різноманітних індивідуальних, групових та масових форм роботи, доцільні зв’язки уроків і різних форм позаурочної діяльності учнів.

Технологія підготовки і проведення будь-якої форми роботи з учнями розглядається бібліотекарем з позиції соціально-педагогічного програмування діяльності учнів. Таке програмування передбачає забезпечення мотиваційно-ціннісного, змістового і процесуального компонентів в ході їх підготовки і проведення.

    Ставлячи перед собою завдання – відродити значущість бібліотеки як осередку культурного просвітництва і духовного відродження учнівської молоді, бібліотекар спільно з педагогічним колективом дбає про створення максимальних умов для роботи читачів. Бібліотеку доцільно укомплектувати творами М. Грушевського, Б. Грінченка, О. Костомарова, О. Бердника, В. Винниченка, Л. Костенко, В. Стуса, В. Симоненка, поетів-земляків та інших. Випускаючи бібліотечні бюлетні, папки, учні-читачі дізнаються, що в Україні є чимало високохудожніх творів. До систематичних каталогів та картотек вводяться тематичні рубрики «Історія України», «Культура України», «Таємниці віків».

    Все більше  відображаються в алфавітному та систематичному каталогах забуті твори, книги заборонених і репресованих українських авторів. Бібліографічне інформування читачів здійснюється за допомогою бюлетенів: «Нові надходження в бібліотеку», «Радимо прочитати», «Знай і памятай – наш головний закон», «На допомогу вчителю математики», «На допомогу вчителю історії», «На допомогу вчителю хімії», «На допомогу вчителю світової літератури».

    Дослідження показують, що без звички читати, без уміння користуватися книгою, вибрати потрібну книгу, без прилучення до справ і життя народу не можна виховати громадянина-патріота. Тому особлива увага надається заняттям з основ бібліотечно-бібліографічних знань. Зміст таких занять передбачає поступове нагромадження знань про книгу і досвід роботи в бібліотеці: від загального знайомства з бібліотекою до знань змісту різних розділів книжкового фонду; від вибору з допомогою ілюстративного каталогу «Що нам читати?» до використання різноманітних каталогів і бібліографічних посібників; від елементарного запису про прочитану книгу до розгорнутого відгуку про неї.

 

   Отже, з перших кроків шкільного життя учні оволодівають вміннями користуватися книгою, свідомо підходять до її вибору. Бібліотека систематично проводить роботу по вихованню в учнів дбайливого відношення до книги:

-            - Індивідуальні і колективні бесіди;

-            - Рейди-перевірки.

   Протягом року організовується робота гуртка «Книжкова лікарня».

   З метою  поповнення бібліотечних  фондів у школі  діє акція «Подаруй бібліотеці книгу». У бібліотеці існує фонд подарункової літератури.

   Комплектування – це єдиний процес поповнення фонду документами відповідно до потреб користувачів.              

   Комплектування фонду бібліотеки підручниками здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

                                                                                   

 




Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Шрамківська ЗОШ© 2024